Neléčená kýla může vést k vážným komplikacím, jako je zaškrcení nebo perforace střeva. Zjistěte, jaké příznaky nepodcenit a kdy neodkládat návštěvu lékaře.
I když často tříselná kýla způsobuje nepříjemné pocity, nemusí nutně narušit váš život. Sepsali jsme proto pár praktických rad a aktivit, které vám pomohou se s tříselnou kýlou lépe vypořádat.
Kýly jsou běžným zdravotním problémem, který postihuje miliony lidí. Moderní medicína nabízí bezpečná řešení, jako jsou operace s využitím kýlních síťek, které zlepšují výsledky a zkracují zotavení. Riziko akutních komplikací je vzácné, a správná prevence či úprava životního stylu mohou riziko vzniku kýly výrazně snížit.
Operace tříselné kýly může být poněkud zneklidňující, zejména pokud si nejste jisti, co vás čeká. Bude to bolet? Vrátí se tříselná kýla? Záleží na tom, jaký druh kýly máte? Jsou dlouhodobé komplikace nevyhnutelné?
Pokud se příznaky kýly zhoršují a tím i život pacienta, je vhodné léčit tříselnou kýlu chirurgickým zákrokem. Výduť se při operaci tříselné kýly zatlačí zpět na své místo a zároveň se zesílí slabé místo v břišní stěně.
Cvičení a sportovní aktivity mohou být pro osoby postižené kýlou výzva(pupeční, tříselnou), nicméně udržování fyzické aktivity pro celkové zdraví je důležité. Zde je několik doporučení, jak přistupovat ke cvičení při kýle a kterým aktivitám se raději vyhnout.
Břišní kýla může vzniknout kdekoliv v břiše, kde se nachází oslabené místo. Přes tyto zeslabené části se část břišních orgánů nebo tkání (nejčastěji střeva) vyhřezne. Tento výstupek může být viditelný nebo hmatatelný a může způsobit nepříjemnosti v závislosti na velikosti a umístění kýly.
Bolest nebo boule v oblasti třísel. To jsou některé z poznávacích znaků tříselné kýly. Zpočátku nemusí vůbec bolet, za nějaký čas však může způsobit závažné zdravotní potíže. Pojďme se podívat, jaké další příznaky provází tříselnou kýlou a proč vůbec vzniká.